tr+90 216 553 65 94 +90 544 467 67 34 +90 536 524 64 52

Giriş Yap

Kayıt Ol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Üye kaydınız var mı?

Giriş Yap
tr+90 216 553 65 94 +90 544 467 67 34 +90 536 524 64 52

Giriş Yap

Kayıt Ol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Üye kaydınız var mı?

Giriş Yap

Otobüs Seyahatinizin Rahat Geçmesi İçin İpuçları

Otobüsle seyahati sevenler de vardır, sevmeyenler de… Otobüs yolculuğu kimine çok keyif verirken, kimine de eziyet olabiliyor. Buna rağmen yapılan araştırmalar hala en çok tercih edilen seyahat şeklinin otobüsle olduğunu ortaya çıkartıyor. Otobüs ile yapılan yolculuktan çok fazla rahat edemeyen insan varken nasıl bu kadar çok tercih ediliyor? Bunun cevabı tabii ki de, otobüs ile yolculuk yapmanın uçak ile yolculuk yapmaktan daha ucuz olduğudur. Bunun dışında, uçağa binmekten korkan insanlar da, gideceği yerde hava limanı olmayan insanlar da otobüs ile yolculuk yapmayı tercih ediyorlar.

Bu ya da bunun gibi birçok sebepten dolayı otobüsü tercih etmiş olabilirsiniz. Vakit yolcuğa çıkma vakti! Aşağıda sizin için hazırladığımız ufak ipuçları ile otobüs yolculuğundan sıkılmamanızı, stres yaşamamanızı aksine daha rahat hissedebileceğiniz düşünüyoruz.

Otobüs ile seyahat ederken yolların bir türlü bitmemesi, zamanın geçmemesi ve özellikle oturduğunuz koltuk hiç rahat değil ise sizi çileden çıkartacak bir yolculuk haline gelebiliyor.  Sizi bu sıkıntılardan uzaklaştıracak önerilerimizi mutlaka değerlendirin!

Bavulunuzu kapıya yakın yerde bulundurmaya çalışın

Yolculuğunuz bittiğinde hemen bavulunuza ulaşmanız sizi beklemekten kurtarır. Çocuklarınız ile yolculuğa çıktıysanız, acil bir durum olduğunda bavulunuza daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Yola ne çok aç çıkın ne de çok tok…

Yola çok aç çıkmamak gerekir. Yolculuk boyunca devamlı bir şeyler yeme ihtiyacı hissettirir. Çok tok yola çıkmak ise rahatsız edebilir; şişkinlik yapar, mideniz bulanabilir. Bu tarz sebeplerden dolayı ne çok aç ne de çok tok olmamanızı öneriyoruz.

Otobüste mümkün olduğunca ilk 4 sırada oturmaya çalışın

Ön sıralarda oturmanın en büyük avantajı mola zamanı rahat bir şekilde otobüsten inebiliyor olmanız. Bunun haricinde seyir halinde iken yolu rahat rahat izleme şansınız olduğu için televizyon izlemediğiniz zaman da canınız sıkılmamış olur. Ayrıca önde otururken kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz.

Molaları mutlaka değerlendirin

Yolculuk esnasında şoförün vereceği her molayı mutlaka değerlendirin. Hem bütün ihtiyaçlarınızı bu molalarda vereceğinizi unutmayın hem de hava almak, bacaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandırmak için otobüsten mutlaka inmelisiniz.

Yolculuk boyunca otobüs her ihtiyacınız olduğu zaman duramaz. Bu yüzden çok fazla sıvı tüketmemenizi öneriyoruz. Eğer bol sıvı tüketirseniz ve ihtiyacınız doğrultusunda mola veremezseniz yol boyunca rahatsız olabilirsiniz.

Küçük yastığınız olsun

Otobüsün kendi yastığı olsa bile emin olun sizin kendi yastığınızdan daha hijyenik olmayacaktır. Bu yüzden hazırlığınızı yaparken yastığınızı almayı unutmayın. Bu şekilde yolculuk boyunca daha rahat olacaksınız.

Ayrıca yolculuğunuzu gece yapacaksanız daha rahat edebilirisiniz. Çünkü yolculuğun büyük bir kısmı uyuyarak geçebilir. Bu şekilde hem daha az yemek yemiş, daha az içecek tüketmiş olacağınız için rahatsızlık hissi duymamış olacaksınız.

Cam kenarında olan koltukları tercih edin

Camdan dışarı bakarak, yolu izleyerek gitmeniz sizi daha rahat hissettirebilir. Hem sıkılmazsınız hem de yol daha çabuk geçiyormuş hissi yaratır sizde. Ayrıca en güzeli ise uyumak isterseniz yastığınızı cama koyarsanız daha rahat uyuyabilirsiniz.

Sizi oyalayacak şeyler bulundurun yanınızda

Yolculuk esnasında sıkılmayan yoktur herhalde, hele ki bu yol uzunsa… Sıkılmamak için yanınıza kitap alabilirsiniz. (Tabii yolculuk esnasında kitap okumak midenizi bulandırmıyorsa… ) Otobüslerin neredeyse tamamında televizyon ve çeşitli oyunlar bulunmakta. Ama siz yine de işinizi şansa bırakmayın ve kendinizi oyalayacak bir şey mutlaka yanınızda getirin.

Rahat giyinmek çok önemli

Belli bir saat aynı şekilde oturacağınız için sizi sıkacak kıyafetler tercih etmemelisiniz. Sizi daha rahat hissettirecek türden kıyafetler giymeniz çok önemli. Yol boyunca üşüme, terleme gibi durumlar için yanınızda kıyafet bulundurabilirsiniz.

Yorum Yazınız