tr+90 216 553 65 94 +90 544 467 67 34 +90 536 524 64 52

Giriş Yap

Kayıt Ol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Üye kaydınız var mı?

Giriş Yap
tr+90 216 553 65 94 +90 544 467 67 34 +90 536 524 64 52

Giriş Yap

Kayıt Ol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Üye kaydınız var mı?

Giriş Yap

Karadeniz Turu 3 Gece 4 Gün

İndirimli
İndirimli
18 Şubat 2018

Rezervasyon Oluştur

İstek listesine kaydet

Adding item to wishlist requires an account

580

Bizi Arayın

Turlar ve hizmetlerimiz hakkında sormak istedikleriniz için bizi hemen arayabilirsiniz.

+90 216 553 65 94
+90 544 467 67 34

bilgi@gunestravel.com

Yeni Turlar

Mısır Turu

Romantik Porto Turu

Lizbon Turu

Yaz & Sonbahar Dönemi AMSTERDAM Turu

3 Gece 4 Gün
Tarih: 30 Ağustos 2017
İstanbul
Trabzon
Maksimum Kişi : 555

Karadenize Doyacağınız Hepsi Bir Arada Bir Tur

BATUM TURU – ÇORUH NEHRİ – TİYATRO BİNASI – MEDEA HEYKELİ – BATUM LİMANI – ORTA CAMİ
KARAGÖL – BORÇKA – (DOĞA İLE BAŞBAŞA BİR GÜN) – AYDER YAYLASI
FIRTINA VADİSİ – ZİLKALE – AYDER– FIRTINA DERSİ RAFTİNG –KALEGON – AYDER YAYLASI – RİZE BEZİ UZUNGÖL – HALDİZEN – HAMSİKÖY
ALTINDERE MİLLİ PARKI – SÜMELA MANASTIRI – AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – KAZAZİYE ATÖLYESİ – TELKÂRİ ATÖLYESİ

Kalkış / Dönüş Noktası

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

Tur Zamanı

30 Ağustos 2017

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Pegasus Havayolları (gidiş – dönüş)
 • Otellerde 3 gece yarım pansiyon konaklama
 • Lüks araçlarla ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
 • Tüm çevre gezileri
 • Batum turu
 • Rehberlik hizmetleri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri-yaylalara çıkış minibüs ücretleri vb.
 • Otelimizde 3 adet açık büfe sabah kahvaltısı
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Ekstra Turlar
 • Öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Otelde yapılan özel harcamalar
Önemli not

Turumuz 3 gece 4 gündür. Otel konaklaması 3 gece 4 gündür. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. 
Uyarılar:
Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve 2012 yılından önce alınmış ise yenilenmelidir” 
Batum gezisi için Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde TC Kimlikleri ile geçişler sağlanmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçişler yapılamaz. Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve 2010 yılından önce alınmış ise yenilenmelidir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için Noterden onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Bebek ve çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır.

• Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.
• Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden orumludur. Gürcistan 6 Yaş altı çocukların kimliklerinde fotoğraf talep etmektedir.
• Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu(multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre Vizeli/Vizesiz geçiş sağlanacaktır. KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için Çoklu(multiple) vize almış olmaları gerekir.
• Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup bungalov veya otel bölümündeki konaklamalar otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur. 
• Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
• Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya(alkol-sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
• Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapacaktır.
• Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur.
• Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

ÖNEMLİ NOTLAR:
Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır. 
Mola yerleri: Düzce Tursan Tesisleri – Çorum Mavi Ocak Tesisleri – Osmancık Akışkan Tesisleri – Terme Ulusoy Tesisleri
Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
Program zamanlamasında(gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Tur Takvimi

1.Gün BATUM TURU – ÇORUH NEHRİ – TİYATRO BİNASI – MEDEA HEYKELİ – BATUM LİMANI – ORTA CAMİ

06.45 Merter Metro İstasyonu yanı (İSPARK otoparkı) –
07.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkından ÜCRETSİZ HAVALİMANI TRANSFERİ kullanmak isteyen konuklarımızın alınmasının ardından Sabiha Gökçen Havalimanına hareket. Servis kullanmayan misafirlerimizin
08.00’de Sabiha Gökçen Havalimanında Pegasus Havayolları kontuarı önünde bulunmaları gerekmektedir. Check-in işlemlerimizi bireysel olarak tamamlayarak 09.55 Pegasus Havayollarına ait İstanbul / Trabzon uçağı ile Trabzon’a hareket ediyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek Rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) Trabzon’a varış. Saat 11.40 sularında Trabzon Havalimanına indikten sonra alanda bizi bekleyen aracımızla buluşarak turumuza başlıyoruz. Batum’a hareket ediyoruz. Dünyaca ünlü Sürmene bıçağı atölyesini ziyaret ettikten sonra Sarp sınır kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan/ Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın oniki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi’ni (panaromik) görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri’ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü’nü göreceğiz. Ardından; Tarihi Orta Camii, Poseidon heykeli, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli’ni, Batum Limanı’nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı’nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı’ndan çıkış işlemlerini yapıp, otelimize dönüyoruz. PATULYA OTEL – PALURİ OTEL – FINDIKHAN OTEL

2.GünKARAGÖL – BORÇKA – (DOĞA İLE BAŞBAŞA BİR GÜN) – AYDER YAYLASI

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılarak, Borçka’ya varıyoruz. Burada bizleri bekleyen minibüslerimize binerek muhteşem manzaraya sahip Karagöl’e ulaşıyoruz. Karagöl, zengin bitki örtüsü ve hayvan çeşitliliğine sahiptir. Gölde yöreye özgü kırmızı pullu alabalık bulunmaktadır. Göl etrafındaki yürüyüşümüzün ardından; geldiğimiz yoldan Arhavi, Ardeşen, Çamlıhemşin Ardından balı, oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprülerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında ‘Yaylaların Sultanı’ Ayder Yaylasına ulaşıyor ve burada Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylaların Sultanı olarak anılan Ayder Yaylasında hem bol bol fotoğraf çekebileceğimiz hem de yöreye özgü Karadeniz ormanları ve yaylalarından temin edilen Bal – Tereyağ – Muhlamalık yayla peyniri – mısır unu vb. alma imkânı bulabileceğiz. Serbest zamanımız süresince Ayder Yaylasında hem yaylacılarla sohbetler edip hem de doğayla iç içe oldukça keyifli bir vakit geçirdikten sonra otelimize geçiyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. YEŞİLVADİ OTEL – ELİF OTEL – KERVANSARAY OTEL – AYADA – ABDULOĞLU – MEMİŞOĞLU KONAK – SEMİH PANSİYON – PİRİKOĞLU OTEL – SERENDER PANSİYON – PALURİ OTEL – PATULYA OTEL – GREEN OTEL – GREEN SUADA OTEL – DENİZ KONAK OTEL

3.GünFIRTINA VADİSİ – ZİLKALE – AYDER– FIRTINA DERSİ RAFTİNG –KALEGON - AYDER YAYLASI – RİZE BEZİ – UZUNGÖL - HALDİZEN - HAMSİKÖY

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Ardından ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Çay bahçeleriyle kaplı vadide ilerlerken çay bitkisini uzaktan göstermekle yetinmeyip çay makasımızı alıyor ve biraz çay topluyoruz. Bu yöreselliği yaşadıktan sonra vadi boyunca devam edip Çamlıhemşin’e varıyoruz. Sırada hangisine gidilirse aklınızın diğerinde kalacağı organizasyonlarımız var;

(Ekstra Geziler)
(1.Seçenek) ZİLKALE VE PALOVİT ŞELALESİ GEZİSİ (ESKTRA 40 TL): Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimize binip Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şen yuva (ÇİNÇİVA) Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva köyünün harika manzarayla birlikte fotoğraflarımızı çekerken rehberlerimiz Karadeniz Dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf molamızın ardından Zil Kale’ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750, çat deresinden ise 100 metre yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsizliği güzelliği ve bol oksijen içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamak için Palovit şelalesine geçeceğiz. Bu unutumaz anların ardından programımızı tamamlayarak otobüslerimize geri dönüyoruz.
(2.Seçenek) FIRTINA DERESİNDE RAFTİNG( EKSTRA 55 TL ): Rafting aktivitemiz öncelikle Rafting eğitmenleri tarafından verilen Kürek tutuşu-Komut bilgileri ve güvenlik konusundaki eğitimle başlar. 4 – 7km’lik (Suyun durumuna göre) parkurumuz boyunca Fırtına Deresinin coşkun dalgalarında benzersiz Rafting heyecanını yaşayacaksınız. Parkurumuz Fırtına Deresinde dolu dolu geçecek ve unutamayacağınız bir etkinlik olarak hafızalarınızdaki yerini alacaktır.

Organizasyonlarımızın ardından Kırımızı Benekli alabalığıyla meşhur Fırtına Deresi kenarındaki restoranımızda öğle yemeklerimizi alıyoruz. Rize bezi atölyelerini gezerek 300 yıldan beri Rize’nin bir geleneği olan ahşap dokuma tezgâhlarında nasıl yapıldığını görerek öğreniyoruz. Sonrasında Rize Şehir Merkezinde serbest zaman sonrası, Of üzerinden Solaklı Çayı boyunca devam edip Çaykara’ya geliyor ve buradan Uzungöl’e çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Özellikle yakınındaki “Şerah” köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde yapacağımız gezimiz sonrasında çayın dalından kopartılıp soframıza kadar geliş aşamalarını görmek için yapacağımız Çay Fabrikası gezisi sonrasında Zigana Dağları’na tırmanıyoruz. Sütlacıyla meşhur Hamsiköy’ü görüp sütlaç molası ardından Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan Zigana Tüneli’ni görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ZİGANA YAYLAKENT – KAYABAŞI YAYLAKENT – MEDD GARDEN OTEL – ALESHA OTEL – DEDEMAN OTEL – SANDAL OTEL – ARSEN OTEL – ABDİK OTEL – GRAND ANADOLU OTEL

4.GünALTINDERE MİLLİ PARKI - SÜMELA MANASTIRI - AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – KAZAZİYE ATÖLYESİ – TELKÂRİ ATÖLYESİ

Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından; Maçka’ya doğru yola çıkıyoruz. Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslere binerek Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Sabah sporu yapmak isteyen konuklarımız kuş sesleri eşliğinde patika yoldan manastıra çıkabilir. Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini rehberimizin anlatımıyla öğrendikten sonra Altındere Vadisi’ne geriye dönüyoruz (Not: Restorasyon çalışmalarından dolayı Sümela manastırı içerisine girilemese dahi Sümela Manastırının görülebildiği o meşhur noktadan fotoğraflarını çekebilmek amacıyla Altındere milli parkına girilecektir). Buradan otobüsümüze binerek
Ardından Trabzon’un köftesiyle meşhur ilçesi Akçaabat’a varıyoruz. Akçaabat köftesinden oluşan öğle yemeği menümüzü aldıktan sonra Trabzon’da Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonra halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edildiği köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in yaptığı vasiyetini yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komnenos ailesi tarafından Kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş dönemine hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon’un meşhur Telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının işlenişini gördükten sonra havalimanına geçiyoruz. Pegasus Havayolları saat 20.50 uçağı ile İstanbul’a dönüş. İstanbul’a varışta siz değerli misafirlerimize bir başka turumuzda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.

Harita

Photos